Svou konstrukcí jsou srovnatelné s běžnými žaluziemi avšak jsou praktičtější. Nerezavějí a odolávají povětrnostním podmínkám. Díky širokým lamelám se dají nastavit do jakéhokoliv úhlu. Proto zajistí dostatek světla v místnosti v každé denní době. Vnější žaluzie chrání zvenčí před nežádoucími pohledy, ale výhledu z okna nic nebrání. Tyto žaluzie jsou schopny se přizpůsobit podle přání kdekoliv na vaší fasádě.
Venkovní žaluzie se dělí na standardní, zatemňovací, desénové, samonosné, nadokenní, předokenní, selektivní a šikmé.
Předokenní rolety se sítí proti hmyzu
Jsou velmi ideální kombinací ochrany proti slunci, před zloději a hmyzem. U těchto rolet je síťovina prodyšná vzduchu. Navíc je velmi trvanlivá a nenápadná. Integrované sítě proti hmyzu se v dnešní době nabízí u téměř všech typů předokenních rolet. Jedinou výjimkou jsou bezpečnostní předokenní rolety. Síť proti hmyzu se zpravidla vždy ovládá ručně a to i tehdy, že je pancíř předokenní rolety ovládán pomocí motoru.
Nadokenní rolety
Tento typ oken se většinou používá při výměně oken nebo především při novostavbách. Oproti předokenním roletám se box rolety nasazuje na rám okna, které se tedy usazuje přímo s roletou. U těchto rolet je nevýhoda, že je box vidět zevnitř i z venku. Alespoň malou kompenzací je, že se nabízí krycí profil z hliníku pro zatažení omítkou. Z boxu je poté vidět pouze klapka ve spodní části. Vodící lišty a box lze potáhnout fólii v několika typech dekoru dřeva. I tady je možnost integrovat rolety se sítí proti hmyzu. U těchto rolet je možnost ovládání pomocí lanka, popruhu nebo kliky. Nejlepší řešení v tomto případě je však použít elektrické ovládání a lze tak rolety ovládat jednoduše, pomocí ovladače.