Celosvětově populární sluneční brýle Ray Ban Wayfarer slaví své úspěchy již několik desítek let. Tento oblíbený model brýlí se začal v USA vyrábět od roku 1952 a dalo by se říci, že to byla naprostá trefa do černého. Od té doby se brýle Wayfarer neustále vracejí ve velkých vlnách zájmu zpět a díky své nadčasovosti i legendárnosti mají ojedinělou schopnost neustále vstávat z popela…
Model brýlí Wayfarer navrhl zkušený designér Raymond Stegeman, který pracoval pro firmu Bausch and Lomb. Kovový design brýlí byl jednoduše nahrazen za plastový a tak přišel jejich první boom. Ray Ban Wayfarer tak vládly celým 50. a 60. létům. V roce 1961 se objevily v oscarovém snímku Snídaně u Tiffanyho a na svém nose je nosila i slavná Marylin Monroe.
V 70. letech zájem o brýle Wayfarer trochu upadl, další vlna prodejnosti opět stoupla v roce 1982, kdy je začaly nosit takové ikony, jako byl Michael Jackson, Madonna, Jack Nicholson nebo členové skupiny U2.
V roce 1983 se brýle objevily ve snímku Riskantní podnik s Tomem Cruisem což způsobilo prodejnost hned 360 000 kusů za rok. Při vysílání seriálů Měsíční svit nebo Miami Vice prodej dosáhl až 1,5 milionu kusů.
V 90. letech byly brýle Ray Ban Wayfarer vnímány spíše jako oldschool, ale po roce 2000 se opět začaly vracet na scénu. V roce 2008 se povědomí o retro brýlích Wayfarer velice oživilo díky snímku Twilight a následnou intenzivní propagací brýlí hlavních hrdinů tohoto filmu, kteří si brýle Wayfarer oblíbili i pro své soukromé účely.
Všude ve světě je nosí sluneční brýle Ray Ban Wayfarer herecké i zpěvácké celebrity a velkého zájmu se těší i mezi mladými lidmi. Staly se nepostradatelnou součástí geek stylu (intelektuální styl) a neobejdou se bez nich ani tzv. hippsteři (což jsou zejména studenti uměleckých škol).