V dnešním příspěvku rozebereme dva články s těmito tématy: Jak podnikat v oboru elektro a co je statutární orgán. Pokud vás tato tématika zajímá přečtěte si níže požadované informace.
Jak podnikat v oboru elektro?
První zmíněný zajímavý článek má titulek “Jak podnikat v oboru elektro?”. Dozvíte se jaké živnosti zahrnuje obor elektro. Také se dočtete, že do této kategorie patří výroba a opravy elektrických spotřebičů pro domácnost. Zahrnuje i provádění revizí a kontrol elektrických spotřebičů. Je zde i výroba elektronických výrobků a zařízení spotřební, průmyslové, lékařské a investiční elektroniky, kancelářských strojů a počítačů, připojovaných do sítě nízkého napětí, jejich instalace, opravy, údržba, demontáž a montáž. Spadá sem i montáž, údržba a servis zařízení pro vysílání, přenos a příjem informací jakéhokoli druhu po vedení radiovými, optickými nebo jinými prostředky.
Co je statutární orgán?
Druhý článek s má krátký a výstižný titulek “Statutární orgán”. Po přečtení se dozvíte například, že statutární orgán je orgán právnické osoby oprávněný za ní jednat, přijímat zásadní rozhodnutí o jejím dalším působení a zastupovat společnost navenek ve všech záležitostech. Jedná se tedy o funkci přímo klíčovou pro úspěšný rozvoj podnikání spojený s velkou odpovědností, která klade vysoké nároky na jmenovanou osobu.
Také se v článku řeší statutární orgán při založení s.r.o., a.s., v.o.s. a nebo komanditní společnosti.