Nic nechutná lépe, než dobře ugrilované maso na zahradě (je skoro jedno, jestli na té vlastní, nebo cizí), na chatě, terase nebo třeba i na balkoně. I když dnes existuje spousta druhů grilů, přece jen nejčastěji používaný a nejvíce oblíbený je ten na dřevěné uhlí. A to se netýká jen zahradních grilů, ale i zahradních udíren, zahradních krbů a dalších vymožeností k přípravě vynikajících pochoutek z masa.
Jak účinně nastartovat zahradní gril nebo krb
ZAHRADNÍ GRILY či ZAHRADNÍ KRBY nejlépe zapálíte dřevem, dřevěným uhlím nebo dřevěnými briketami.Ty posledně jmenované hoří déle a rovnoměrněji. Mají však jeden problém – těžko se zapalují.
Ale každý problém má svá řešení, čili pokud použijete grilovací podpalovač, mělo zapalování i v tomto případě jít zcela jednoduše.
Na co na začátku pamatovat
Ještě před zapálením ohně je třeba si uvědomit, kolik jídla, kolik porcí, se na grilu bude připravovat, aby se uhlí nemuselo během samotného zahradního grilování doplňovat.
Jádro ohně jednoduše připravíte z dřevěných odřezků a tenčích větviček. Jakmile se rozhoří, přisypete dřevěné uhlí.
Uhlíky by měly být navrstvené v 5 až 10 cm vysoké vrstvě a žhavá plocha by měla být asi o polovinu širší než plocha připravovaného masa (jídla).
Grilovat začněte, až když plamínky na uhlících dohoří a teplo vzniká výhradně jejich tlením.
Rozhodujte se podle své peněženky, ale dbejte na kvalitu
Pokud jste doposud stále jen koketovali s myšlenkou, že si nějaké to zařízení na přípravu masa na zahradě pořídíte, ale doposud jste tak neučinili, máte nejvyšší čas, než sezóna zahradních párty zaklepe na dveře. Zkuste pro začátek třeba něco jednoduššího, jako je žulový pečící kámen nebo třeba zahradní topeniště. Jakmile jim přijdete na chuť, sáhněte po uzavřených zahradních grilech nebo po víceúčelových zahradních grilech.