Nekonečné stírání podlahy, prachu, otisků od bot, šmouh od podrážek. To vše zná asi každá hospodyňka, která svou předsíň ve značně naivní vidině lehčího úklidu vybavila plovoucí, či vinylovou podlahou, případně drahou dlažbou. Realita je však jinde, ovšem řešení by se našlo.
Nedoceněný elegán
Pokud vám řádky prvního odstavce nápadně připomínají realitu vašich všedních dnů, pak jsou právě pro vás k zamyšlení koberce zátěžové. Tyto nenápadní borci dokážou zastat kus práce a ušetřit ještě více času a námahy. Jsou vyráběny z polyamidu nebo polypropylenu a díky svým skvělým vlastnostem jsou hojně využívány v kancelářích, dětských koutcích či veřejných budovách. Neexistuje ale jediný důvod, proč by nenašly využití i v domácnosti.
Bez vody a šmouh
Zátěžové koberce jsou voděodolné, což je samo o sobě předurčuje kralovat především předsíním. Tyto koberce však výborně absorbují vibrace a hluk, takže jsou vhodné i pro panelákové domácnosti s malými dětmi. Mají nízký vlas, výborně si poradí jak s drobnými nečistotami, tak i se solí, která v zimě ulpívá na botách. Rychle schnou, což je jejich další nespornou výhodou, stejně jako fakt, že jsou stálobarevné.
Pokud uvažujete ekologičtěji, můžete zvolit zátěžový koberec vyrobený z vlny, případně rostlinných vláken. Tyto materiály zaručují výbornou prodyšnost, voděodolnost, odpuzování nečistot, a navíc slouží tak trochu i jako zvlhčovač, protože nasátou vodu dokážou odevzdávat suchému vzduchu v místnosti.
Levné i drahé, vyberte si
Výbornou službu zátěžové koberce udělají v zimních zahradách, lodžiích, či na balkónech. A díky rozmanitosti výběru, ať už podle materiálu, provedení, nebo hustoty vlákna, uspokojí nenáročné zákazníky, i ty s požadavky na notnou dávku luxusu. Jejich ceny se pohybují v rozpětí 140,- korun za metr čtverečný až po mnohonásobně vyšší částky.
Pokud se vám zamlouvá představa zátěžového koberce ve svém interiéru, směle do toho. Ani jeho pokládka není ničím náročným. Nicméně o té se radši předem poraďte s odborníky.