Rádi hledáte nové květináče? V dnešní době je na trhu velká spousta těchto obalových nádob na květiny? Jaké se líbí vám? Ty více nápadné, které na sebe strhnou pozornost, nebo ty obyčejné? K dispozici máte hned květináče z několika druhů materiálů. Jakému dáte přednost vy?
Mezi velmi oblíbené a rozšířené květináče patří keramické květináče. Tyto nádoby jsou známé i jako terakotové květináče a doma je má většina milovníků květin. Lze je pořídit v typické žlutohnědé barvě, či v mnoha barevných variantách i s vzorovanou glazurou. Sice vypadají krásně, ale jsou velmi křehké.
Líbí se vám ratanové květináče? Ty se hodí jen do interiéru, protože nesmí přijít do styku se sluncem, deštěm i větrem. Rádi byste si ratanové květináče dopřáli i tak? Tak to zkuste polyratan neboli umělý ratan, který vypadá jako opravdový ratan. Tyto ratanové květináče jsou z plastu, výborně doladí vzhled rostliny a působí přirozeně. Dopřejte si tyto elegantní ratanové květináče i vy.
V poslední robě se rozmohly plastové květináče, protože jsou cenově příznivé a navíc i odolné. V dnešním sortimentu seženete plastové květináče, které vypadají jako keramické nebo hliníkové i v několika dalších barevných možnostech. Při výběru plastového květináče dbejte hlavně na kvalitu.
Pakliže sháníte květináč do exteriéru, vyberte si betonové květináče. Ty vás dostanou svou mohutností, odolností, ale i svou váhou. Do takto velkého betonového květináče lze nasadit i více květin, věřte, že s výsledkem budete nadmíru spokojeni.
Sázení rostlin není ledajaká věc
Nikdy nevíte, jak správně zasadit rostlinu? Nebo si myslíte, že to děláte dobře? Čtěte dále a dozvíte se, zdali jsou vaše úkony správné. Jak jistě víte, květináče jsou opatřeny malými dírkami na dně. Ty jsou tu pro odtok vody. Nejdříve se dá kamínek na dírku, tím se odtok a stabilita květiny zlepší. Zejména vysoké květiny, kde je stabilita důležitá, je dobré celé dno posypat kamínky. Dále se položí vrstva keramzitu, který napomáhá květině dýchat. Potom se dá vrstva zeminy, pro krásný efekt je vhodné posypat vrch drobnými kamínky či kůrou.
Zavlažování květin je věda. Každá potřebuje jinou zálivku, jiná více stínu, druhá více sluníčka. Aby květiny vypadaly krásně, tak to není zadarmo. Před výběrem každé květiny si zjistěte, kam má být květina umístěna a kolik vody potřebuje, nebo jestli potřebuje hnojení. Velmi těžké je například osadit skalku na jižním svahu. Poraďte se proto s odborníky, jaké květiny či bylinky na skalku zvolíte.
Nejhorší je čas dovolených, kdy květiny jsou delší dobu bez dozoru. Spolehněte se proto na samozavlažovací truhlíky s integrovaným hladinoměrem. S ním budete vždy vědět, kolik vody je v truhlíku.