Čtvrtý největší řecký ostrov Rhodos má snad vše, co mohou od místa ke strávení letní dovolené čekat. Překrásné písečné a další pláže, průzračně čisté moře, příjemně teplé klima od května do října i spoustu historických památek.
Drtivá většina turistů míří v létě na Rhodos kvůli moři a rhodským plážím. Na ostrově je k dispozici spousta nejrůznějších pláží a místeček ke koupání. K těm nejznámějším patří bezpochyby Anthony Quinn a Ladiko. Obě pláže leží asi 500 metrů od sebe u obce Faliraki. Dle řady turistů i místních jde o nejhezčí pláže na Rhodu. Pouze asi 1 kilometr severním směrem od nich, mezi letovisky Faliraki a Kallithea, se táhne čtyři kilometry dlouhá pláž s písečným povrchem. Ta se jmenuje Faliraki a je největší pláží na ostrově. Ještě více severním směrem je pak k nalezení pláž Kallithea u stejnojmenného letoviska. K návštěvě zvou i starobylé lázně. Většina turistů sem ovšem směřuje kvůli koupání či potápění.
Na druhou stranu od Faliraki, směrem ke Kolympii, se nalézá další pláž. Ta měří na délku více než 3 kilometry. A ani uprostřed nejvyšší sezóny dovolených nebývá nijak přelidněná. Svůj název Afandou získala podle nejbližšího letoviska. A konečně jižním směrem od vesničky Kolympia se rozkládá asi kilometr dlouhá pláž Tsambika. Na tuto pláž shlíží z vnitrozemí malý kostelíček. V jižní části poloostrova Lindos, mezi vesnicemi Lindos a Lardos, se turisté rádi koupou v mořských vlnách na pláži Pefki u stejnojmenného prázdninového střediska.
Byla by ale škoda nepoznat i další zajímavá rhodská místa. Turisté, kteří si Rhodos vybrali coby místo, kde prožijí svou dovolenou u moře, by 100%-ně neměli vynechat alespoň některá z následujících míst. Ta určitě stojí za podrobnější poznání a pobyt na ostrově bezpochyby obohatí.
Na nejjižnějším výběžku Rhodu, na poloostrově Prasonisi, propojuje dvě pevniny prostorná písečná pláž. Tato pláž je však využitelná jen v čase odlivu. S přicházejícím přílivem celou pláž pohltí mořská voda a z poloostrova se stane ostrůvek Prasonisi. Vedle tohoto zajímavého úkazu, který místní nazývají Polibkem dvou moří, je jižní část Rhodu populární také mezi milovníky plachtařských sportů. Na jedné z pláží se tu prohánějí surfaři a kiteři, na té opačné se koupe a odpočívá. Je potřeba brát v potaz, že kolem Prasonisi prakticky stále fouká poměrně silný vítr.
Zkušení turisté obvykle vyhledávají nocleh v blízkosti hlavního města. To leží na nejsevernějším cípu ostrova. Přes den míří tradičně na pláže. Jakmile ale horko o něco poleví, vydávají se do historického centra Rhodu. Centrum města je od roku 1988 pod ochranou UNESCO. Dominuje mu středověký Palác velmistrů. Odtud se lze zhruba 200 metrů dlouhou Rytířskou ulicí dojít do přístavu Mandráki. Právě zde prý stál jeden z divů světa, kolossos Rhódský. Kolos byl zničen zemětřesením roku 226 př. n. l. Nejpopulárnějším místem k večerní procházce je Hippokratovo náměstí. To se pyšní množstvím taveren, kaváren i barů.
Asi uprostřed Rhodu, na východním pobřeží, je k nalezení jedno z nejpůsobivějších měst v Řecku Lindos. Pokud se návštěvníci Lindu propletou křivolakými uličkami, dostanou se až na vrchol strategicky situovaného kopce. Na něm se nacházejí zbytky středověké pevnosti johanitů a chrámu Athény Lindské. Kdo by nechtěl šlapat po svých, může se na vrcholek dopravit na oslím hřbetu. Cesta je to zábavná. Panorama města, stejně jako pobřeží, je odsud parádní. Zátoka pod pevností nabízí skvělé koupání.
Po schodech, do skály, je možno v západní části ostrova vystoupat k pozůstatkům středověké pevnosti Monolithos. Ta nebyla nikdy přemožena. V areálu Monolithos stojí 3 kaple. Je odsud krásný výhled do vnitrozemí a také na okolní ostrůvky. A kdo už se tu nachází, neměl by si nechat ujít návštěvu hezké oblázkovo – písečnou pláž Fourni. Ta je z obou stran zarámována skalami.
Unikátní necelých 20 metrů vysoká rozhledna ve tvaru kříže se nalézá na kopci Filerimos. Leží nedaleko letiště, jenž je odtud jako na dlani. Nádherný výhled se naskýtá i na většinu rozlohy ostrova a přilehlé moře. K této pozoruhodné stavbě se dá dojít po cestě, vedoucí borovicovou alejí. Vedle toho se tady dá nahlédnout do kláštera. Nedaleko stojí za vidění i ruiny starověké akropole.
Turisté, kteří zajímají o archeologii a historii, by v žádném případě neměli minout starobylý Kamiros. Jeho počátek podle historiků sahá do druhého tisíciletí před naším letopočtem. Největší rozkvět zažil v letech 1000 – 400 před Kristem. Osudným se stalo zemětřesení roku 142. Po něm už nebyl obnoven. V oblasti jsou k vidění pozůstatky amfiteátru, chrámu, lázní, kašny i budov. Areál je k nalezení cca. 30 kilometrů jihozápadně od města Rhodos.
Kdo by chtěl spatřit tisíce motýlů, měl by během prázdninových měsíců přijet do regionu Petaloudes. Kvůli mikroklimatu v asi pět km dlouhém údolí. Tím protéká potok a nočním motýlům Callimorpha quadripunctaria se tady mimořádně daří. Podle jiné teorie za jejich výskyt může strom ambroň východní. Na horním konci cesty leží kostelík Moni Panagias Kalopetras z roku 1782.